Udruge

AKTIVIST

Aktivist kao neformalna organizacija od 2001. godine redovno organizira i održava razne dnevne i večernje programe, a 2005. godine se registrira kao udruga.
Aktivnosti udruge su raznolike i odvijaju se kontinuirano, a ostvaruju se uvelike zahvaljujući volonterskom angažmanu. Članovi udruge (40) i volonteri koji su kroz godine djelovali unutar udruge Aktivist su stekli iskustvo, znanje i vještine koje su im potrebne na tržištu rada te su se s margina društva i ugroženog položaja mladih spretno promaknuli u edukatore, umjetničke producente i organizatore slobodnog vremena za mlade. U svim svojim aktivnostima, Aktivist teži uključivanju sudionika i razvoju njihove angažiranosti i kritičnosti prema društvenim pojavama.

AKTIVNOSTI UDRUGE

udruga-aktivist.hr

KLFM

aktivist

Nakon prestanka rada jedinog radija u boji, radija KL, boje koje su ostale u nama ne želimo pretvoriti u bezlične tonove sive. Naš sunčani grad, stoga, moramo nastaviti obasjavati kroz novi radio – radio KLFM.

Naša je misija i želja nastaviti sa svim onim iskričavim i živim glazbenim programima. Želimo biti medij koji informira i educira te besramno otvoreno govori i svira, medij posvećen svima koji nisu i koji se ne osjećaju dijelom gomile, bez obaveze da bude masovan i najslušaniji. Želimo dati prostor vrhunskim sportašima koji nisu plaćeni milijunima i za koje malotko zna, navijačima koji, možda bolje od skupo plaćenih funkcionera, znaju kako voditi klubove, petogodišnjacima koji se razumiju u politiku bolje od debeloguzih ministara…

Informativnim ćemo programom utjerati strah u kosti onima koji kradu i lažu, a glazbenim blokovima unijeti dašak globalnog u ovo naše i lokalno.

Drukčiji, možda elitistički, ali nikad snobovski – to je ukratko opis nekadašnjeg radija KL i, shodno tome, onoga što bi KLFM, kao njegov direktni sljednik, trebao biti.

https://klfm.org/

MOMENTUM

Udruga MOMENTUM je neprofitna udruga mladih osnovana 2015. godine u Splitu. Pokrenuta je s ciljem uključivanja mladih kroz aktivno sudjelovanje u zajednici te obogaćivanja kulturno društvene ponude grada Splita. Od osnutka pa do danas kroz redovni program Ubijmo dosadu organizirano je preko 300 radionica različitog karaktera – glazbenog, edukativnog, hobističkog, sportsko-rekreativnog i sl., na kojima je sudjelovalo mnoštvo zainteresiranih građana raznih dobnih skupina s naglaskom na mlade.

DRUŠTVENA TISKARA (REDAKCIJA)

Kao društvena tiskara od 2019. do 2023. je udruga izdala 22 broja fanzina Beta Vulgaris i održali predstavljanja fanzina, uključujući predstavljanja u drugim gradovima poput Zadra i Šibenika.

Udruga je objavila dvije publikacije:
Colin Ward: Anarhizam kao teorija organizacije i
David Graeber/David Wengrow: Kako izmjeniti tijek ljudske povijesti barem onaj dio koji se dogodio

Društvena tiskara (u zajednici poznata kao Redakcija) je održala brojne edukativne radionice sitotiska, bilo za potrebe udruge ili za neka javna događanja (festival nezavisne kulture Platformat, predstave suvremenog cirkusa itd.) te izrađuje promotivne materijale za različite organizacije, inicijative i događanja (plakati, majice, torbe, banneri i drugo).

Udruga provodi i glazbene programe:
OTPOR ULICE – serija koncerata koja na godišnjoj bazi ostvari preko 7 događanja i ugosti preko 10 bendova

PREDNJAČENJE – program elektronske glazbe (trap, future reggaeton, hyperpop…) koji je gostovao u Zadru i Zagrebu, a ugošćava mlade autore s lokalne, nacionalne i međunarodne scene

Udruga organizira i filmske projekcije (Filmovi u Ulici, Filmovi iz Ulice), pank slušaone, humanitarna prikupljanja za različite ciljeve i svrhe te ima svoj infoshop-knjižnicu, kao i distro s torbama i majicama, koji uključuje originalne dizajnove članova udruge.

ROMB

romb

-1999. KUU ROMB i KUU VICTOR su organizirali Međunarodni festival kreativnog nereda “Grlimo se morem” , koji se održao u Splitu od 13. do 20. kolovoza, ponudivši više kazališnih predstava, koncerata, plesnih i kazališnih radionica, te izložbe fotografija i instalacija. Spomenuti festival privukao je stotinjak izvođača te više tisuća građana.

-2001. Međunarodni festival kreativnog nereda “Grlimo se morem” u organizaciji KUU ROMB, slijedio je ideju festivala iz 1999. godine i sastojao se od radionica koje su se održavale tijekom dana (kazališne i plesne), kolektivnih improvizacija, zatim kazališnih i plesnih predstava, koncerata i ostalih glazbenih događanja, koji su se održavali tijekom večeri.
Festival je okupio 150 izvođača iz cijele Europe (Španjolska, Francuska, Nizozemska, Mađarska, Bugarska, Italija, Makedonija…), 100-tinjak sudionika radionica te više tisuća splićana i turista, a naišao je i na dobar odjek u medijima.

-2002. STmovement festival omogučio je umjetnicima urbane scene (DJ-ima, writterima, MC-ima) natjecanje i dokazivanje kroz kreativno izražavanje, te im dao priliku da prikažu svoj rad. Festival je okupio veći broj natjecatelja kao i korisnika.

-2004. Stvaraonice – radionice sito-tiska, fotografije, videa, grafitta, DJ-inga, te niz glazbeno scenskih događanja u Klubu KOCKA

-2005. Međunarodni projekt između Sarajeva i Splita SàßS te niz glazbeno scenskih događanja u Klubu KOCKA

-2006. Međunarodni projekt između Sarajeva i Splita SàßS , te niz glazbeno scenskih događanja u Klubu KOCKA.

-2007. Ekstenzija međunarodnog projekta između Ljubljane i Splita SàßS , te niz glazbeno scenskih događanja u Klubu KOCKA

-2008. i 2009. Veliki karnevalski party na Voćnom trgu u Splitu na kojem su nastupili dj-evi iz Francuske, Srbije, te Hrvatske, koji je okupio oko 4000 splićana.
2008.-Terence Fixmer (Paris)/Crobot crew(Zg)/Electric Factory(Bg)
2009.-Xinobi (Portugal)/ Banana rejv (Bg) )

– 2011. glazbeno scenska događanja u klubu KOCKA

glazbeno scenska događanja u klubu KOCKA:
Darkwood dub, Edo Maajka, TheBeatFleet, Leut Magnetik, Elemental, Let3, Disciplin A Kichme, Svadbas, Yammat, Marčelo, Pips chips & videoclips, Majke, Darko Rundek, Dječaci, Jinx…

STUDIO 3/4

stuido


Studio 3/4 je udruga koja se bavi glazbenom produkcijom, poticanjem mladih i neafirmiranih bendova i njihovom promocijom.
U prostorima kluba Kocka, postoji studio za probe bendova i snimanje/produkciju te je cilj studija približiti mladima mogučnost kvalitetnog snimanja demo materijala, sa krajnjim ciljem jačanja glazbene scene mladih.

Neki od bendova koji su svoje materijale stvorili u studiju: